Rozdanie nagród Loan Magazine Awards 2016

Gala Loan Magazine Awards 2016 odbyła się 26 stycznia w hotelu Ibis Styles we Wrocławiu. Wydarzenie już po raz drugi zgromadziło największych przedstawicieli sektora pożyczek pozabankowych, którzy wzięli udział w rozdaniu nagród dla najlepszych produktów i usług rynku finansowego w Polsce.

Loan Magazine Awards 2016 wyróżnia najlepszych

Loan Magazine Awards 2016 to jedyne tego rodzaju wydarzenie na rynku, dlatego pojawili się na nim przedstawiciele najbardziej liczących się firm sektora pozabankowego. Nagrody rozdane zostały wśród ponad 70 nominowanych w 17 różnych kategoriach.

– Coraz więcej firm przystępuje do rywalizacji o laur najlepszej firmy w danej kategorii. Ta rywalizacja jest bardzo duża, rynek jest bardzo konkurencyjny, wobec tego ci, którzy zostali nominowani, już są tak naprawdę zwycięzcami. A ci którzy wygrali daną kategorię naprawdę mają być z czego dumni. – mówi Edyta Szymczak, Prezes Zarządu Biura Informacji Gospodarczej ERIF SA i ubiegłoroczny zwycięzca statuetki dla Postaci Roku.

O przyznaniu nagrody w danej kategorii decyduje kapituła konkursu, złożona z obserwatorów i fachowców, którzy od wielu lat działają w branży finansowej i bardzo dobrze znają jej realia. Ponadto w kilku kategoriach nagrodę przyznaje sama branża, nagradzając swoich konkurentów za nowatorskie produkty oraz innowacyjne rozwiązania.

– Laureaci na pewno są trafieni w dziesiątkę, dlatego że są głosem branży. Bardzo doceniam to, że te wybory są przede wszystkim anonimowe i są głosem wielu osób z różnych firm, nie da się ich w żaden sposób zmanipulować, one po prostu są rzeczywistym przekazem, wyznacznikiem tego, co dzieje się na rynku. – podkreśla Sławomir Grzelczak, Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej S.A.

Gala Rozdania Nagród 2016

Spośród ponad 70 nominowanych, największym zwycięzcą okazała się marka Vivus, do której powędrowały aż trzy kryształowe statuetki: za Reklamę Roku, Mikropożyczkę Roku oraz Markę Roku. Indywidualną nagrodą uhonorowano także Marka Bosaka, który zdobył tytuł najlepszego PR Managera ubiegłego roku. Dwie statuetki trafiły natomiast do Aasa Polska, która została doceniona za najlepszą pożyczkę ratalną oraz najlepszą pożyczkę dla biznesu.

Poza nagrodami w 14 kategoriach głównych, rozdano także trzy nagrody w kategoriach specjalnych. Jedna z nich trafiła do Rafała Tomkowicza, organizatora całego wydarzenia, który zdobył tytuł Grand Prix Loan Magazine Awards 2016. Jednak uroczysty wieczór okazał się wielkim sukcesem nie tylko dla zdobywców nagród – wśród uczestników Gali dopisały humory oraz frekwencja.

– To była gala na bardzo wysokim poziomie, która angażowała praktycznie wszystkich biorących w niej udział – lewą stronę, czyli scenę i prawą stronę, czyli publiczność. Wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie panowała powaga doceniająca nagrody, które zostały dzisiaj rozdane. – mówi Adam Łącki, Prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów.

Poza świetną zabawą, organizator wydarzenia po raz kolejny zadbał także o dobroczynny aspekt uroczystości. Tradycyjnie już przeprowadzono licytację, z której cały zysk został przekazany na cele charytatywne.

– Dla mnie najważniejszy jest element tej pomocy, tego, że branża pokazuje swoją dobrą stronę, próbując chociaż w niewielkim stopniu pomóc dzieciom – mówi Sławomir Grzelczak, Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej S.A.

W tym roku licytowano m.in. pamiątkowy zegar, lot w tunelu aerodynamicznym oraz koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego. Udało się w ten sposób zgromadzić aż 56 tys. zł, które zostały przekazane na konto Fundacji Na Ratunek, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową.

details

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *