Jak zabezpieczyć siebie w biznesie

Polisy na życie przez większość społeczeństwa postrzegane są jedynie jako narzędzie zabezpieczające życie i zdrowie swoich posiadaczy. Tymczasem ten produkt finansowy przydaje się także do ochrony własnego biznesu.

Do czego służą polisy na życie?

Zazwyczaj polisę na życie wykupujemy, by zapewnić sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa. Otrzymane od ubezpieczyciela wsparcie finansowe może być nieocenioną pomocą w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Zabezpieczenie w biznesie

– Okazuje się, że polisa na życie nie jest jedynie narzędziem zabezpieczającym życie i zdrowie posiadacza tej polisy, ale też jest świetnym narzędziem pozwalającym zabezpieczyć siebie w biznesie. – mówi Eugeniusz Katiełkin, menadżer do spraw rozwoju sprzedaży Prudential Wrocław.

Wykup polisy, w której prawo do otrzymania pieniędzy na wypadek śmierci jednego z właścicieli mają w równej części pozostali wspólnicy, pozwala z powodzeniem zabezpieczyć wspólne interesy oraz dalszy los firmy. To jednak tylko jeden z przykładów wykorzystania polisy na życie do zabezpieczenia biznesu czy szeroko pojętej sukcesji w firmie.

details

One thought on “Jak zabezpieczyć siebie w biznesie

  1. Pingback: Polisa na życie dla wspólnika spółki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *