Rok 2015 dla branży pożyczkowej

W ubiegłym roku branża pożyczkowa odnotowała na swoim koncie duży sukces – po raz pierwszy udzielono bowiem wyższej wartości pożyczek w sieci niż poprzez kanały offline.

FinTech Mikropożyczki 2016

W 2015 roku udzielono wyższej wartości pożyczek przez internet niż w punktach sprzedaży i placówkach stacjonarnych całej Polski – takie wnioski płyną z raportu FinTech Mikropożyczki 2016 Związku Firm Pożyczkowych w Polsce, który ujrzy światło dzienne już na wiosnę.

– W tym raporcie zostaną przedstawione dane, dzięki którym każdy będzie mógł zobaczyć jak duży jest potencjał wzrostu w segmencie firm internetowych i że to one napędzają cały rynek pozabankowego kredytu konsumenckiego. – mówi Jarosław Ryba, Prezes Zarządu Związku Firm Pożyczkowych w Polsce

Rosnąca popularność fintechu

Skąd ta rosnąca popularność kanału internetowego? Polacy polubili pożyczki przez internet przede wszystkim za łatwość, szybkość i elastyczność kredytu konsumenckiego udzielanego w taki sposób.

– Takiej dynamiki wzrostu nie widzimy w firmach off-linowych, dlatego uważam, że w latach następnych to kanał internetowy będzie dominował i w wyborze konsumentów i także w ofercie. – podkreśla Jarosław Ryba, Prezes Zarządu Związku Firm Pożyczkowych w Polsce.

details

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *